گزارش برگزاری نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه مبتنی بر دانشکده فنی فومن

۲۴ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۰ کد : ۲۳۶۰۵ اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۲۶۹
گزارش برگزاری نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه مبتنی بر دانشکده فنی فومن

گزارش برگزاری نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه مبتنی بر دانشکده فنی فومن

Fouman TEDEX 2021

روز سه شنبه 18 آبان 1400 نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در استان گیلان از سوی دانشکده فنی فومن و مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین دانشکدگان فنی با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانشکده فنی فومن به صورت مجازی و در دانشکده فنی فومن برگزار شد. این رویداد با مشارکت مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی دانشکده فنی فومن و کلینیک تخصصی مشاوره مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین مرکز پژوهشی PBDE از ساعت 9 الی 12 برگزار شد.

پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، ریاست محترم دانشکده فنی فومن جناب آقای دکتر محتسبی به خوش آمد گویی و سخنرانی پرداختند.

پس از پخشی فیلمی کوتاه از جناب آقای مهندس موسوی بنیانگذار و واقف محترم دانشکده فنی فومن، کارآفرین ملی و رئیس محترم شرکت فومن شیمی، ایشان به بیان تجربیات خود در توسعه کارآفرینی و پیشنهادات خود در این خصوص پرداختند.

سپس کلیپ دانشکدگان فنی پخش شد و پس از آن جناب آقای دکتر رستمی معاون محترم پژوهش و فناوری دانشکدگان فنی به معرفی جامعی از دانشکدگان فنی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، موسسات پژوهشی، قطب­های علمی، آزمایشگاههای تخصصی، پژوهش­های کاربردی، توسعه اکوسیستم نوآوری و کارخانه نوآوری دانشکدگان فنی پرداختند.

سپس کلیپ دانشکده فنی فومن پخش شد و پس از آن سرکار خانم دکتر حسن زاده معاون محترم علمی دانشکده فنی فومن و دبیر رویداد ضمن خوش آمدگویی به تمام مهمانان و سخنرانان به معرفی جامعی از دانشکده فنی فومن بپرداختند. ایشان امکانات، ساختمان­ها، تجهیزات، مراکز و بخش­های مختلف دانشکده فنی فومن را معرفی نموده و شبکه همکاری داخلی دانشکده فنی فومن با مراکز پژوهشی صنعتی دانشکدگان فنی و شبکه همکاری خارجی دانشکده با مراکز پژوهشی صنعتی خارج دانشگاه تهران و بالاخص در استان استان را تشریح نمودند. سپس به بیان پتانسیل­ها و ظرفیت­های دانشکده فنی فومن در توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه اعم از پارک علم و فناوری دانشکده، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی و همکاری دانشکده با مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین دانشکدگان فنی پرداختند. در نهایت به بیان پتانسیل­های استان گیلان به لحاظ کشاورزی، شیلات، گردشگردی، صنایع پرداخته و پیشنهاداتی در خصوص توسعه اکوسیستم کارآفرینی فنی فومن ارائه نمودند.

در ادامه با پخش فیلمی کوتاه از رویدادهای برگزار شده توسط مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین، جناب آقای دکتر سعادت سرشت ریاست محترم مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین و ریاست محترم دانشکده نقشه برداری و اطلاعات مکانی دانشکدگان فنی سخنرانی خود را آغاز نمودند. ایشان به معرفی نسل­های مختلف دانشگاه­ها، مولفه­های اکوسیستم کارآفرینی، بوم عوامل ایجاد و توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی فناورانه، نمونه­هایی از طرح­های مطرح در سند راهبردی نوآوری و کارآفرینی فناورانه، نقش مرکز پژوهشی PBDE در توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه دانشکده فنی فومن و اعضای اصلی این اکوسیستم و نقش‌­های تعریف شده برای آنها پرداختند.

پس از آن کلیپی از صنایع استان گیلان به نمایش گذاشته شد و سپس مدیر کل محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان جناب آقای مهندس علیزاده به سخنرانی پرداختند. ایشان پس از تبریک هفته جهانی کارآفرینی و تبریک به دانشکده فنی فومن به عنوان دانشکده پیشرو در برگزاری این رویداد تخصصی به بیان فعالیت­های اداره در سطح استان پرداخته و اقدامات و مساعدت­های آتی برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی دانشکده فنی فومن را مطرح نمودند.

پس از نمایش کلیپی از جاذبه­‌های گردشگری استان گیلان و نیز ویدئوهایی از افتخارات، دستاوردها و فعالیت­های دانش آموختگان دانشکده فنی فومن در عرصه علم و اشتغال، جناب آقای دکتر میگون پوری رئیس هیات موسس مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین به بیان سخنان خود پرداختند. ایشان ضمن تشکر از شرکت کنندگانی که از حوزه علم و فناوری در سراسر کشور حضور داشتند، دو پنل تخصصی با عناوین نقش طراحی و توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه مبتنی بر دانشکده فنی فومن در توسعه پایدار استان گیلان و طراحی، ایجاد و توسعه نسل نوین مرکز نوآوری و شتابدهنده­های سازمانی در توسعه اکوسیستم نوآوری استان گیلان را برگزار نمودند. در پایان مراسم دبیر رویداد سرکار خانم دکتر حسن زاده به تقدیر و تشکر از تمام مهمانان از دانشگاه تهران، دیگر دانشگاههای در استان­های گیلان، فارس، کرمانشاه، صاحبان صنایع و شرکت­ها، پژوهشکده­ها، سازمان­ها و مراکز مختلف پرداختند. لازم به ذکر است که پوشش خبری این رویداد و مصاحبه با سخنرانان کلیدی آن توسط صدا و سیمای استان گیلان به طور همزمان صورت پذیرفت.

 

کلید واژه ها: استان گیلان نخستین رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی رویداد تخصصی توسعه اکوسیستم کارآفرینی فناورانه دانشکده فنی فومن دانشگاه تهران مرکز پژوهشی مهندسی کسب و کار مهندسی کسب و کار و توسعه محصول نوین دانشکدگان فنی مرکز پژوهشی PBDE PBDE هفته جهانی کارآفرینی نسل نوین مرکز نوآوری


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.